Ήττα της Εθνικής Ελπίδων απ'τη Σλοβενία - Βασικοί οι Κουσιάδης και Βασιλούδης

Η Εθνική Ελπίδων του Αντώνη Νικοπολίδη, ηττήθηκε 3-1 από την Σλοβενία στον πρώτο από τους δύο φιλικούς αγώνες της στην Ουκρανία, στο πλαίσιο διεθνούς τουρνουά στη μνήμη του Βαλερί Λομπανόφσκι. Βασικός αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι ο Κουσιάδης. Ο Βασιλούδης που ξεκίνησε επίσης βασικός, αντικαταστάθηκε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Σκόραρε για την Εθνική μας ο Μωραίτης.
Η Σλοβενία άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 23’ και διπλασίασε τα τέρματά της ύστερα από σχεδόν μία ώρα αγώνα (59’). Στο 75’ ο Παναγιώτης Μωραΐτης (πρώτος σκόρερ της Παναχαϊκής) μείωσε σε 2-1, αλλά οι αντίπαλοι του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος βρήκαν τον τρόπο ένα λεπτό αργότερα να διευρύνουν εκ νέου τη διαφορά τους με δύο γκολ για να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα.