LIVE : ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός (Φιλικό)

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας σ'αυτή τη live εξέλιξη και ενημέρωση του φιλικού αγώνα. Καλό βράδυ σε όλους!

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ : ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-1 ( 35' Ντίας)

Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και με γκολ του Ντίας απ'το 35ο λεπτό έφτασε στη νίκη με 0-1. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές έριξαν αισθητά το ρυθμό του αγώνα, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να είναι πιο δραστήριος, αλλά όχι επικίνδυνος. Ο Παναιτωλικός έδειξε πιο έτοιμος και ολοκληρωμένος, με τον Δέλλα να μένει απόλυτα ευχαριστημένος απ'τους παίκτες του. Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν ξανά την Τετάρτη στο Αγρίνιο, σε ακόμα μία φιλική αναμέτρηση.

90o λεπτό :
0-1

Μπήκαμε στο 85ο λεπτό. Παραμένει το 0-1 υπέρ του Παναιτωλικού!

81'
Επικίνδυνη προβολή του Κριζμάν, η μπάλα πάνω απ'τα δοκάρια.

80ο λεπτό : Τελευταίο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση

Νέες αλλαγές για τον ΠΑΣ :
Γώγος αντι Μιχαήλ
Λιάσος αντι Τζημόπουλου
Παπαδόπουλος αντι Γιάκου

73'
Σουτ του Νικολιά, μπλοκάρει ο Κυριακίδης

- Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός με όλες αυτές τις αλλαγές που έχουν πραγματοποιηθεί.

-70'
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ  0-1

Αλλαγές για τον ΠΑΣ :
Πήλιος αντι Ξύδα
Λουκίνας αντι Κόντε

64'
Νέα απειλή απ'τον Κριζμάν, ο Κυριακίδης διώχνει σε κόρνερ.

62'
Σουτ του Κριζμάν, πάνω απ'τα δοκάρια του Κυριακίδη

Νέα αλλαγή για τον ΠΑΣ :
O Περιστερίδης στη θέση του Βελλίδη

Μαζεμένες αλλαγές για τον Παναιτωλικό στο 60ο λεπτό :
Μπαίνουν οι : Κυριακίδης, Βακράκος, Τσιγγάρας, Κόκκορης, Μπελεβώνης, Γιαννιώτης και βγαίνουν οι : Γιαννακόπουλος, Μπαρμπόσα, Ντίας, Μανά, Άργκους Σοάρες και Έρικσον.

Οι αλλαγές του Παναιτωλικού στο δεύτερο ημίχρονο :
Λιάβας αντι Μαρινάκη
Χαντάκιας αντι Μιχάι
Τσοκάνης αντι Ρότσα
Αγρόδημος αντι Πάουλο
Βασιλούδης αντι Μοράρ

Η ενδεκάδα : Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Χαντάκιας, Άργκους Σοάρες, Τσοκάνης, Έρικσον, Ντίαζ, Μπαρμπόσα, Αγροδήμος, Βασιλούδης, Μανά

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ :
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 0-1 ( 35' Ντίας )
Πολύ καλύτερος ο Παναιτωλικός, δίκαια προηγείται με 0-1, δείχνοντας πιο έτοιμη και δουλεμένη ομάδα τη δεδομένη στιγμή σε σχέση με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Δοκάρι είχε ο Ντίας στο 11' .

- Τρία λεπτά ακόμα για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.  Σύμφωνα με ενημέρωση που λαμβάνουμε στο Πανηπειρωτικό στάδιο αυτή τη στιγμή βρίσκονται γύρω στους 1.800 Γιαννιώτες, ενώ υπάρχουν και 30 φίλοι του Παναιτωλικού.

- Ο Παναιτωλικός εξαργυρώνει την πολύ καλή εικόνα του έως τώρα και καταφέρνει να προηγηθεί στο σκόρ με τον πιο επικίνδυνο παίκτη του σήμερα, τον Χόρχε Ντίας που στο 11' είχε και δοκάρι.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ  0-1 (35' ΝΤΙΑΣ)

Έπειτα από φάουλ ο Γουίλιαν Μπαρμπόσα μπήκε στην περιοχή, απέφυγε τον Μιχαήλ, έκοψε στο ύψος του πέναλτι στον Ντίαζ, που με προσποίηση απέφυγε τον αντίπαλό του, σούταρε με το δεξί και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Βελλίδη για το 1-0 του Παναιτωλικού!!

35'
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ !!!!!!!

- Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, την δέχεται ο Μπουκουβάλας στο 34' για λογαριασμό του ΠΑΣ.

- Ξεκίνησε πάλι η αναμέτρηση, ο Άργκους δείχνει να είναι καλά, δεν έχει κάποιο πρόβλημα .

- Υπάρχει μικρή διακοπή στο ματς για τον τραυματισμό του Άργκους, αλλά παράλληλα και μικρό τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίκτες και να πάρουν μια ανάσα. Παράλληλα συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού, πάντα στο 0-0 .

29'
Σφαδάζει ο Άργκους έπειτα από δυνατή προβολή του Κόντε. Ας ελπίσουμε να μην έχει κάτι σοβαρό.

- 25 λεπτά αγώνα και το 0-0 παραμένει με τον Παναιτωλικό να είναι καλύτερος έχοντας και δοκάρι στο 11' με τον Ντίας.

- Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα δείχνει όλο φρεσκάδα και ποιότητα στο παιχνίδι της.

20ο λεπτό :
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΠΑΣ και Παναιτωλικό.

-  Ο Παναιτωλικός έχει κατοχή μπάλας, προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις και να σημειώσει ένα γκολ, έχει ευκαιρίες, σε αντίθεση με τον ΠΑΣ Γιάννινα που προσπαθεί να κάνει παιχνίδι με γεμίσματα, με κύριο αποδέκτη τον Κόντε.

- 15ο λεπτό :
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ  0-0

- Ο Παναιτωλικός έχει μπεί πολύ καλύτερα σ'αυτά τα πρώτα λεπτά και ήδη έχει χάσει σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Ντίας.

12'
Σούτ του Μανά, μπλοκάρει ο Βελλίδης !!

11'
ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ !!
Σέντρα του Μαρινάκη απ΄τα δεξιά, κεφαλιά του Ντίας, η μπάλα σταματάει στο κάθετο δοκάρι!

-  10 λεπτά στην αναμέτρηση - Παραμένει το 0-0

2'
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ από το ύψος της περιοχής του Βελλίδη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα του ΠΑΣ Γιάννινα. Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό.

- ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΦΙΛΙΚΗ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

- Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα, οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο κι από στιγμή σε στιγμή θα ξεκινήσει το φιλικό.

- Αρχηγοί των δύο ομάδων είναι οι Μιχαήλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα και Μάρκος Πάουλο για τον Παναιτωλικό

Ο κ. Τάσσης του συνδέσμου Ηπείρου, που φέτος ανέβηκε στον πίνακα της Super League, διευθύνει τον αγώνα.

- Αξίζει να σημειωθεί οτι και οι 13 παίκτες που βρίσκονται στον πάγκο του Παναιτωλικού, είναι όλοι Έλληνες!!

- Γύρω στα 500 άτομα είναι αυτή τη στιγμή στο Πανηπειρωτικό στάδιο, όλοι φίλοι του ΠΑΣ.

-Σε 5 λεπτά περίπου ξεκινάει η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικό. Ο Τραϊανός Δέλλας επέλεξε να ξεκινήσει κάτω απ'τα γκολπόστ τον Γιαννακόπουλο και οχι τον Κυριακίδη, ενώ στα αριστερά τον Ρότσα αντί του Τσοκάνη. Η υπόλοιπη ενδεκάδα είναι αναμενόμενη, δεδομένου και οτι ο Μάζουρεκ δεν είναι 100% έτοιμος να αγωνιστεί. Είναι όμως πιθανόν να τον δούμε στο δεύτερο ημίχρονο.

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μιχάι, Άργκους Σοάρες, Ρότσα, Μαρινάκης, Έρικσον, Μάρκος Πάουλο, Ντίαζ, Μπαρμπόσα, Μάνα, Μοράρ
Στον πάγκο είναι οι: Κυριακίδης, Τσοκάνης, Χαντάκιας, Λιάβας, Βακράκος, Τσιγγαράς, Νταλακούρας, Βασιλούδης, Μπελεβώνης, Μαλής, Κόκκορης, Γιαννιώτης, Αγροδήμος

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ντόλοβατς, Βιδάλ, Λίλα, Κούζικ, Ξύδας, Γιάκος και Κόντε
Στον πάγκο είναι οι: Περιστερίδης, Γώγος, Λουκίνας, Κριζμάν, Σιόντης, Σκόνδρας, Νικολιάς, Παπαδόπουλος, Πήλιος και Παπαϊωάννου.

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων :

- Ο Παναιτωλικός έχει αποκτήσει έως τώρα τους :
Αγρόδημο, Κόκκορη, Έρικσον, Γιαννακόπουλο και Μανά

- Οι Ηπειρώτες έχουν πραγματοποιήσει έως τώρα 9 μεταγραφές.
Ζαν Λέο, Λουκίνας, Σιόντης, Παμλίδης, Κάστρο Μπάρος, Κούζικ, Ξυδάς, Κακούμπα, Κριζμάν

- H είσοδος στο σημερινό φιλικό, είναι ελεύθερη για όλους.

- Ο ΠΑΣ Γιάννινα πραγματοποίησε προετοιμασία στο Καρπενήσι, ενώ ο Παναιτωλικός στα Χάνια Πηλίου.

- Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν πάλι μεταξύ τους, αυτή τη φορά όμως στο Αγρίνιο την Τετάρτη (08/08) και ώρα 18.30

- Για την ομάδα του Παναιτωλικού είναι το δεύτερο φιλικό, μετά τη νίκη με 6-0 απέναντι στη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό, που ήταν και το πρώτο φιλικό του.

- Είναι το πρώτο φιλικό που δίνει η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα μπροστά στον κόσμο της. Συνολικά είναι το τέταρτο για τους Γιαννιώτες. Τα προηγούμενα τρία :
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΕΛ  1-0
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΑΜΙΑ  2-2
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-0

-Η αναμέτρηση διεξάγεται στο Πανηπειρωτικό στάδιο καθώς στους Ζωσιμάδες γίνονται ακόμα εργασίες που έχουν μπεί στην τελική τους ευθεία με την τοποθέτηση του ταρτάν.

-Καλησπέρα σας. Μέσω του blog μας θα παρακολουθήσετε την live εξέλιξη του φιλικού αγώνα προετοιμασίας ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικό, που διεξάγεται στο Πανηπειρωτικό Στάδιο στις 18.30