Τελικό : Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για την εξέλιξη του παιχνιδιού. Καλή συνέχεια σε όλους!

ΤΕΛΟΣ!!
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1-0 με το γκολ του Πάουλο απ'το 14ο λεπτό!
Σημαντική νίκη για τον Παναιτωλικό, χωρίς να παίξει σπουδαίο ποδόσφαιρο, ανεβαίνει στους 32 βαθμούς και πιάνει τον Παναθηναϊκό στην 8η θέση του πρωταθλήματος!

90+2'
Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Σούτ του Λίλα και πολύ δύσκολη επέμβαση του Κυριακίδη!

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων!!

Σ' ένα κακό παιχνίδι χωρίς ευκαιρίες ο Παναιτωλικός είναι πολύ κοντά στη νίκη που θα τον ανεβάσει στους 32 βαθμούς, ξεπερνώντας τον ΠΑΣ Γιάννινα που θα παραμείνει στους 30 βαθμούς, αλλά με παιχνίδι λιγότερο.
Μπήκαμε στο 90ο λεπτό!!

85ο λεπτό : Πάντα το 1-0, πέντε λεπτά ακόμα χωρίς τις καθυστερήσεις.

80ο λεπτό : Ο Παναιτωλικός διατηρεί το προβάδισμα, αλλά όλα είναι ακόμη ανοιχτά.

Αλλαγές - Παναιτωλικός :
71' Εκτός ο Ντίας - μέσα ο Κλέσιο
74' Εκτός ο Μοράρ - μέσα ο Βακράκος

Αλλαγές - ΠΑΣ Γιάννινα
72' Εκτός ο Γιάκος - μέσα ο Χέλκβιστ

70ο λεπτό : O Παναιτωλικός καλείται να πετύχει ακόμα ένα γκολ για να κλειδώσει το παιχνίδι μιας και έχει και το πλεονέκτημα του παίκτη παραπάνω.

63ο λεπτό : Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό
Εκτός ο Μάζουρεκ που φαίνεται να είναι ταλαιπωρημένος από τραυματισμό - τη θέση του παίρνει ο Ιταμπέλ

61ο λεπτό : Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ με την κεφαλιά του Κόντε να περνάει λίγο άουτ!
Δεύτερη αλλαγή στο 62' , εκτός ο Γαρουφαλιάς, τη θέση του οποίου θα πάρει ο Λίλα.

57ο λεπτό : Αλλαγή - πρώτη στο παιχνίδι για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη
Εκτός ο Μανθάτης - μέσα ο Νικολιάς

Ο Αποστολόπουλος του ΠΑΣ Γιάννινα δέχεται απ'ευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Φάρλεϊ Ρόσα. Δύσκολα πλέον τα πράγματα για τους Γιαννιώτες.
53ο λεπτό - ΚΟΚΚΙΝΗ δέχεται ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ !!

50ο λεπτό : Τίποτα ιδιαίτερο έως τώρα , παραμένει το 0-0

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο - χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Σχόλιο πρώτου ημιχρόνου : Χωρίς να παίξει σπουδαίο ποδόσφαιρο ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Πάουλο απ'το 14'. Λίγες τελικές μπροστά κι απ'τις δύο εστίες, οι ομάδες είναι εμφανώς επηρεασμένες απ'την διακοπή που μεσολάβησε.

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ :
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ  1-0 (14' Μάρκος Πάουλο)

45ο λεπτό : Πλησιάζουμε στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

39ο λεπτό : Σούτ του Ρόσα, μπλοκάρει ο Βελλίδης

36ο λεπτό : Κεφαλιά του Κόντε, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τους Γιαννιώτες.

35ο λεπτό : Σαφέστατα επηρεασμένες οι ομάδες απ'τη διακοπή του πρωταθλήματος, δε μπορούν να παράξουν εύκολα φάση.

33ο λεπτό : Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ντίας, με τον Κλέσιο να έχει σηκωθεί για προθέρμανση, σε περίπτωση που ο Ουρουγουανός δε μπορέσει να συνεχίσει στο παιχνίδι.

30o λεπτό : Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο. Το γκολ του Μάρκος Πάουλο απ'το 14' , έχει βάλει μπροστά τον Παναιτωλικό και προηγείται πάντα με 1-0.

25ο λεπτό : Εξακολουθεί να προηγείται ο Παναιτωλικός χωρίς να έχει απειληθεί ιδιαίτερα απ'τους παίκτες του Γιάννη Πετράκη. Απ'το 17' έχει δεχθεί κίτρινη κάρτα για τον Παναιτωλικό ο Βλάντ Μοράρ, η πρώτη σε παίκτη του Παναιτωλικού.

20ο λεπτό : Προσπαθεί να αντιδράσει ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά το γκολ του Παναιτωλικού, παραμένει το 1-0.

14ο λεπτό : ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό που ανοίγει το σκορ στο 14' με σκόρερ τον Μάρκος Πάουλο έπειτα από γύρισμα απ'τα δεξιά του Χόρχε Ντίας, από κοντά ο Βραζιλιάνος μέσος του Παναιτωλικού κάνει το 1-0!!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!!!!!!!!!!!!!

10ο λεπτό : Παραμένει το 0-0. Νωρίτερα στο 8' ο Γαρουφαλιάς δέχθηκε κίτρινη κάρτα έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα στον Ρόσα.

7o λεπτό : Πρώτη καλή στιγμή με τον ΠΑΣ Γιάννινα να απειλεί. Σέντρα του Μανθάτη απ'τα δεξιά, ο Χαλκιαδάκης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα πάνω απ'τα δοκάρια του Δημήτρη Κυριακίδη.

15.06  Πέντε λεπτά συμπληρωμένα στην αναμέτρηση. Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο έως τώρα, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να πιέσει. Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο.

15.01  Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Αγρίνιο!

15.00  Όλα έτοιμα για τη σέντρα!

14.50   Η λογική λέει οτι θα δούμε τον Γιαννιώτη να αγωνίζεται ως δεξι μπακ και τον Μαρινάκη απ'την αριστερή πλευρά. Οι υπόλοιπες θέσεις είναι γνώριμες. Μεγάλη προσοχή θα χρειαστεί στο μαρκάρισμα του Πέδρο Κόντε που είναι ο δεύτερος σκόρερ του πρωταθλήματος και πρώτος σκόρερ του ΠΑΣ με 13 γκολ! Ο Μοράρ είναι ο πρώτος σκόρερ του Παναιτωλικού με 7 γκολ. Σε πέντε λεπτά έχουμε σέντρα στο ντέρμπι!

14.42  Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης είναι ο κος Αθανάσιος Σέζος της ΕΠΣ Κιλκίς.
Βοηθοί του οι Βασίλειος Καραβασίλης της ΕΠΣ Καβάλας και Νικόλαος Σάββας της ΕΠΣ Σερρών.
Τέταρτος, ο Στέφανος Κουμπαράκης της ΕΠΣ Θράκης και παρατηρητής αγώνα είναι ο Αθανάσιος Βέλλιος της ΕΠΣ Ξάνθης.

14.40  Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα :
Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γιάκος, Αποστολόπουλους, Χαλκιαδάκης, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης, Βιντάλ, Κόντε
Στον πάγκο : Περιστερίδης, Λίλα, Μπέριος, Τσικάρσκι, Χέλκβιστ, Σκόνδρας και Νικολιάς.

14.33  Μόλις μάθαμε τις δύο ενδεκάδες και σας τις παρουσιάζουμε. Μία η έκπληξη για τον Παναιτωλικό, ο νεαρός Γιαννιώτης παίρνει φανέλα βασικού, στον πάγκο ο Τσοκάνης. Δίπλα απ'τον Πάουλο όπως αναμενόταν ελλείψει Μπεχαράνο, θα αγωνιστεί ο Μπράβο. Αναλυτικά οι 11 του Τραϊανού Δέλλα :
Κυριακίδης, Χαντάκιας, Μιχάι, Γιαννιώτης, Μαρινάκης, Πάουλο, Μπράβο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας και Μοράρ σε σύστημα 4-2-3-1
Στον πάγκο οι : Koυσιάδης, Ιταμπέλ, Κλέσιο, Τσοκάνης, Μύγας, Βακράκος και Βασιλούδης.

14.28  Αρκετές και σημαντικές απουσίες θα έχει στο σημερινό  αγώνα ο Παναιτωλικός.
Μπεχαράνο, Γουίλιαν, Άργκους, Ρότσα και Ροντρίγκες έμειναν εκτός. Από πλευράς Γιαννιωτών οι Καρανίκας και Σολτάνι έμειναν εκτός αποστολής. Ο Σολτάνι είχε σκοράρει στο παιχνίδι του πρώτου γύρου των δύο ομάδων στους Ζωσιμάδες (1-1).

14.25  Ο Παναιτωλικός μετράει 7 νίκες στη φετινή Σούπερ Λίγκ, εκ των οποίων οι 4 εντός έδρας. Ισοπαλίες 8 και ήττες 10 για την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα. Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει 6 νίκες, 12 ισοπαλίες και 6 ήττες. Ας ελπίσουμε ο Παναιτωλικός να πετύχει σήμερα την 5η του νίκη εντός έδρας!

14.17 Μένει να δούμε κατά πόσο έτοιμες θα παρουσιαστούν σήμερα οι δύο ομάδες, αλλά και γενικότερα όλες οι ομάδες μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος.

14.08 O Παναιτωλικός βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα στην 9η θέση με 30 βαθμούς έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.

14.00 Ο Παναιτωλικός αντιμετωπίζει τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Αγρίνιο για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ, παιχνίδι που ξεκινάει σε λιγότερο από μία ώρα.
Το Panetolikos News θα σας μεταφέρει λεπτό πρός λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.